Погляд очі-в-очі

Новонароджені вже з 5 днів відстежують погляд і розрізняють, коли їм дивляться в очі. У дітей погляд очі-в-очі стимулює розвиток соціальних навичок, мовної пам’яті!
⠀
Коли ми встановлюємо погляд очі-в-очі, це запускає в нашому мозку потужні зміни активності. Посилюється активність «соціального мозку», ми стаємо більш чутливі, погляд «розігріває» нас до спілкування.
⠀
А ось мозок людей з аутизмом слабо реагує на погляд і не дає на нього відгук. Погляд очі в очі це важливий інструмент встановлення контакту і зближення. Адже не тільки дотики стимулюють виділення окситоцину, ще й погляд, компліменти, переживання єдності!
⠀
Згідно з однією з теорій люди з аутизмом сприймають зоровий контакт під час соціальних взаємодій як погану річ: говорячи іншими словами, вони байдужі до нього. Ще вони можуть уникати зорового контакту, оскільки він незручний або викликає огиду.
⠀
Рання відсутність інтересу до зорового контакту може призвести до того, що діти з аутизмом втрачають соціальні сигнали, а це призводить до низької соціальної мотивації та малої зацікавленості у взаємодії. Неприємно відчувати примус до зорового контакту при відсутності мотивації до нього, і це може змушувати деяких дорослих з аутизмом активно уникати зорового контакту.
⠀
Люди з аутизмом, зацікавлені бути соціальними, що можуть брати участь у соціальному обміні і взаємодії, більш схильні до зорового контакту. Але єдиної думки вчити чи не вчити очному контакту досі немає. В ідеалі це повинно відбуватися в грі, без насильства і примусу!